Projekt
Travelling Paddington Bear

Uczniowie klasy 6 b wraz z wychowawczynią p. Iwoną Hasiak realizują międzynarodowy projekt na platformie etwinning pod nazwą Travelling Paddington Bear. Partnerami w projekcie są uczniowie z Niemiec, Słowenii, Francji, Chorwacji, Finlandii i Bułgarii. Każdy kraj opisuje przygody misia Paddingtona, który zwiedza najciekawsze zakątki naszych miejscowości, uzupełnia dziennik misia oraz przygotowuje vbloga. Prace nad polskimi przygodami misia zostały już zakończone a tytułowy miś pluszak wraz z dzienniczkiem został wysłany do naszych kolegów i koleżanek z Niemiec, gdzie kontynuuje swoją podróż. Przygody naszego misia Paddingtona możemy śledzić na platformie edukacyjnej cały rok. Z niecierpliwością oczekujemy na powrót naszego misia w czerwcu, po całym roku wędrówki po krajach partnerskich. Mamy nadzieję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat jego Wielkiej Podróży.

 
DZIEŃ KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ
25 września, w przeddzień Europejskiego Dnia Języków, w Szkole Podstawowej w Krzeszowie już po raz kolejny wspólnie świętowaliśmy Dzień Krajów Unii Europejskiej. Wszyscy uczniowie z wychowawcami, po wcześniejszym wylosowaniu konkretnego kraju, zamienili swą klasopracownię w barwne i pachnące pysznościami państwo europejskie: klasa IV – Francję, kl. V – Niemcy i Austrię, kl. VI „a”- Grecję , kl. VI „b” – Polskę, kl. VII – Irlandię, kl. VIII „a” – Węgry, kl. VIII „b” – Włochy.        
Święto przybliżyło dzieciom i młodzieży historię, tradycję i obyczaje krajów europejskich oraz otworzyło okno na wielokulturowość Starego Kontynentu. Wszyscy w radosnej i serdecznej atmosferze wspólnie podjęli rywalizację, w której zwyciężyła klasa VI „b” (to także ubiegłoroczni zwycięzcy). II miejsce zdobyła kl. VI „a”, zaś III – kl. V. Był to dzień wielu wrażeń i dobrej zabawy także dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, który przygotowywali ze swoimi dziećmi smakowite narodowe potrawy, etniczne stroje i dekoracje.
Dzień Krajów Unii Europejskiej okazał się imprezą dającą wszystkim wielką radość, a uczniom - przede wszystkim ogromną satysfakcję, gdyż to właśnie oni tego dnia przejęli inicjatywę i z zaangażowaniem zrealizowali ostatnie już działanie podsumowujące dwuletni projekt „Kreatywni nauczyciele Zespołu Szkół w Krzeszowie wspierają wszechstronny rozwój uczniów” koordynowany przez p. A. Jaśkowską – Czop i p. K. Pokorę.

 
Welcome to my school

Więcej…
 
Dzień Krajów Unii Europejskiej

W dniu 25.09.2019 r (środa) w  naszej szkole obchodzony będzie Dzień Krajów Unii Europejskiej

Więcej…
 
Zagraniczna mobilność nauczycieli - lipiec 2019 r.

Od 1 do 5 lipca 2019 r. dziewięcioro nauczycieli Szkoły Podstawowej w Krzeszowie wzięło udział w kursach języka angielskiego oraz w kursie metodycznym w ramach projektu „Kreatywni nauczyciele Zespołu Szkół w Krzeszowie wspierają wszechstronny rozwój uczniów” finansowanego ze środków POWER w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” na zasadach Programu Erasmus+  sektor Edukacja szkolna.


Jolanta Konior, Halina Kuryś i Marian Zielonka uczestniczyli w kursie języka angielskiego organizowanym przez Linguaviva Centre w Dublinie. Podczas zajęć nauczyciele rozwijali umiejętność komunikacji w języku angielskim i poszerzali zasób słownictwa, czemu sprzyjała wielokulturowość grupy. Ćwiczyli wymowę oraz powtarzali zagadnienia gramatyczne. Uzupełnieniem zajęć było zwiedzanie Dublina - poznawanie zabytków, historii i kultury stolicy Irlandii. Cztery nauczycielki: Katarzyna Pokora, Anna Jaśkowska-Czop, Magdalena Skotnicka oraz Anna Szuryn uczestniczyły w szkoleniu językowym na Cyprze. Podczas zajęć zorganizowanych przez szkołę językową English In Cyprus doskonaliły kompetencje językowe (czytanie, mówienie i pisanie w języku angielskim), miały możliwość zapoznania się z historią i kulturą Cypru. Nauczycielki języka angielskiego Iwona Hasiak i Katarzyna Andrasik wzięły udział w 21-godzinnym kursie metodycznym pod nazwą „Language Learning, Fun and Games – Language Teaching Methodology for Primary School”, który został zorganizowany przez Executive Training Institute w St. Julian’s na Malcie. Kurs ten obejmował wiele obszarów związanych z praktycznym nauczaniem języka angielskiego w szkole podstawowej, np. motywowanie uczniów do mówienia i czytania w języku angielskim, kreatywne nauczanie gramatyki angielskiej lub nowe sposoby na wykorzystanie narzędzi TIK, historyjek oraz piosenek na lekcjach. Wiele nowatorskich pomysłów, nazwy przydatnych stron internetowych wspomagających proces lekcyjny oraz inspirujące przykłady ćwiczeń nie tylko wzbogacą warsztat pracy nauczycielek języka angielskiego, lecz również przyczynią się do poprawy jakości nauczania języka angielskiego w naszej szkole.

Wyżej wymienione kursy dały możliwość  nauczycielom Szkoły Podstawowej  w Krzeszowie podniesienia  kwalifikacji,  doskonalenia znajomości języka angielskiego, poznania historii i kultury anglojęzycznych europejskich krajów. W swojej pracy z uczniami  stosują elementy metody CLIL,  realizują międzynarodowe  projekty  na platformie edukacyjnej  eTwinning.  Doskonalenie zawodowe i rozwój osobisty pedagogów ma na celu wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów. Swoją pracą i zaangażowaniem starają się pokazać, że nauka może być ciekawa i fascynująca, a jednocześnie przydatna w  życiu.

 

 

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox