Aktualności Gimnazjum
KOMERS 2018

We wtorek (12 czerwca) odbył się uroczysty bal będący uwieńczeniem trzyletniej edukacji gimnazjalistów w murach naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor, podsumowując kilkuletni pobyt uczniów klas trzecich w krzeszowskim gimnazjum. W imieniu wszystkich, już za kilkanaście dni absolwentów, głos zabrał Jakub Łepko z kl. III „b”, który podziękował nauczycielom za trud włożony w edukację, zaś rodzicom – za tak wspaniałe przygotowanie komersu. Zabawę i poczęstunek poprzedził występ taneczny wszystkich uczniów – polonez, przygotowany przez p. W.Wojtak. Po części oficjalnej trzecioklasiści już po raz ostatni wesoło bawili się we wspólnym gronie.

 
Świat Nauk Ścisłych

W dniu 20.06.2018 r. w naszej szkole odbyło się „Święto Nauk Ścisłych”. Podczas tego dnia uczniowie klas młodszych (I-VI) mogli zapoznać się w ciekawy i atrakcyjny sposób z  przedmiotami przyrodniczymi. Uczniowie gimnazjum pod opieką nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych przygotowali bogatą ofertę pokazów i doświadczeń. Na stanowisku fizycznym omawiane były zagadnienia związane m.in. ze zjawiskiem odrzutu, oddziaływania międzycząsteczkowe, a nawet jedna z uczennic przygotowała „erupcję wulkanu”. Na stanowisku biologicznym mali badacze mogli obserwować mikroskopijny świat. Stanowisko geograficzne to przede wszystkim przyrządy meteorologiczne, jak również ciekawa prezentacja odnośnie wybranych krajów. Z chemii badano zachowanie się cieczy Newtonowskiej zaś z matematyki wykonywano figury przestrzenne metodą orgiami.

W ten sposób gimnazjaliści  starali się zachęcić młodszych do obserwacji przyrody i pokazać, że nauki ścisłe nie muszą być straszne.

 
Światowy Dzień bez Papierosa

Jak co roku 31 maja 2018 r. obchodziliśmy „Światowy Dzień bez Papierosa”. W tym roku szkolnym odbył się on w dniu 30 maja. Uczniowie kl. III gimnazjum, przedstawili krótką część artystyczną pod tytułem „Sąd nad papierosem”. Była w nim mowa o negatywnym wpływie palenia tytoniu przede wszystkim na nasze zdrowie, urodę i finanse… Warto pamiętać, że zdrowie to  jeden z naszych największych skarbów jaki mamy i trzeba o nie dbać. Opiekunem apelu była p. A. Fusiarz.


 
„Poezja robi z łez perły…” – sukces w wojewódzkim konkursie polonistycznym

27 maja Aleksandra Chara - uczennica klasy III „a” krzeszowskiego gimnazjum - brała udział w Zespole Szkół im. ks. S. Staszica w Jeżowem w uroczystym spotkaniu,  będącym  uwieńczeniem VII Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają…”. Poetycki talent Oli został doceniony i gimnazjalistka zajęła III miejsce, co jest niebywałym sukcesem, gdyż  konkursie brali udział uczniowie aż z siedmiu powiatów. W konkursie udział brali również: Anna Kusz i Katarzyna Kopel z kl. II „a” oraz Kamil Taras z kl. III „a” gimnazjum.
Dzięki uczestnictwu w konkursach polonistycznych młodzi ludzie mogą rozwijać swój talent oraz wrażliwość na piękno literatury, szczególnie poezji.

 

 

 
„Jaka wielka jest Warszawa! Ile dumy i radości w sercach nam stolica budzi!”

Trzecioklasiści, po trudach egzaminu gimnazjalnego, razem z wychowawczyniami – p. T. Darmobit i p. A. Waliłko oraz ks. A. Łopockim spędzili dwa dni w Warszawie, poznając historię i kulturę swej stolicy.    
Uczniowie znali przeszłość Polski z lekcji historii czy też języka polskiego, lecz doskonałym poszerzeniem ich wiedzy była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamku Królewskim, Pałacu w Wilanowie oraz Łazienkach. Niewątpliwą atrakcją dla gimnazjalistów było także uczestnictwo w nagraniu popularnego programu w TV oraz poznanie pracy w mediach. Z dużym zainteresowaniem uczniowie wgłębiali się również w tajniki polityki w Sejmie RP, by później z wielkimi emocjami obejrzeć Stadion Narodowy i wysłuchać ciekawostek sportowych. 
Wycieczka miała charakter nie tylko edukacyjny. Trzecioklasiści już wkrótce opuszczą mury gimnazjum, zaś chwile wspólnie spędzone z kolegami i koleżankami oraz wychowawczyniami w Warszawie są doskonałą formą podsumowania edukacji w krzeszowskiej szkole.

 

 
Z wizytą w Nadleśnictwie Rudnik

25 kwietnia uczniowie klas drugich z wychowawczyniami  wzięli udział w akcji sadzenia lasu. Przedstawiciel  nadleśnictwa – p. Henryk Dzierga  uświadomił gimnazjalistom konieczność dbania o otaczającą nas przyrodę, opowiedział o występujących na naszych terenach zwierzętach oraz pokazał, jak zasadzić drzewko (buk), aby  się przyjęło i rosło setki lat. Drugoklasiści z wielkim entuzjazmem wzięli do rąk łopaty i z zapałem sadzili sadzonki. Nagrodą za pracę było ognisko i pyszne kiełbaski.
Współpraca krzeszowskiej szkoły z Nadleśnictwem Rudnik trwa już kilka lat i jest niezwykle ważnym punktem w kształtowaniu świadomości ekologicznej młodych ludzi.

 
„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń…”

GIMNAZJALNE TARGI EDUKACYJNE

21 marca gimnazjaliści uczestniczyli w zorganizowanych na terenie krzeszowskiej szkoły targach edukacyjnych. Szczególnie dla trzecioklasistów, stojących przed trudnym wyborem  dalszej ścieżki edukacyjnej, spotkania z reprezentantami oraz absolwentami  szkół średnich były wyjątkowo cenne.
Przedstawiciele zaproszonych szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Nisku, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie, Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. W. Sikorskiego w Stalowej Woli, Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku, Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku oraz Zespołu Szkół im. gen. W. Sikorskiego w Rudniku zaprezentowali swą ofertę edukacyjną proponowaną na najbliższy rok szkolny oraz służyli gimnazjalistom cenną radą dotyczącą trudnego wyboru przyszłego zawodu. Ponadto uczniowie otrzymywali informatory i ulotki, a także mogli porozmawiać na temat wymagań edukacyjnych, oferowanych profili klas, ale i atmosfery panującej w szkołach i wszelkich atrakcji czekających na nowych podopiecznych.
Serdecznie dziękujemy Zaproszonym Gościom za czas poświęcony naszym uczniom i zaangażowanie, z jakim wprowadzali przyszłych absolwentów krzeszowskiej szkoły w kolejny etap edukacyjny.

 
BAL ZIMOWY

W sobotę, tuż przed feriami uczniowie podsumowali I semestr wspólną zabawą na balu zimowym. 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 23

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox