Aktualności Gimnazjum
W ŚWIECIE SZTUKI I HISTORII – WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW DO LUBLINA

Nie samym chlebem człowiek żyje, a uczeń – nie tylko nauką. W życiu młodego człowieka niezwykle ważną rolę odgrywa sztuka, kultura, historia. Dlatego też gimnazjaliści ze swymi wychowawczyniami: p. A. Jaśkowską-Czop i p. H. Kuryś oraz p. K. Pokorą 10 października wybrali się do Lublina.

 

W lubelskim Teatrze Muzycznym trzecioklasiści przenieśli się w świat najpiękniejszych europejskich baśni, oglądając baletową wersję „Królewny Śnieżki”. Spotkanie z baletem jako gatunkiem dramatycznym dla większości gimnazjalistów okazało się niezapomnianym przeżyciem estetycznym. Niezwykle emocjonalnym doświadczeniem było dla młodzieży również poznanie historii II wojny światowej i tragedii Holocaustu, na temat której poszerzyli swą wiedzę, odwiedzając Państwowe Muzeum na Majdanku, czyli niemiecki obóz koncentracyjny.

 

To już ostatni rok gimnazjalistów w naszej szkole, tak więc wyjazd do Lublina był doskonałą okazją dla trzecioklasistów na spędzenie czasu ze swymi koleżankami i kolegami oraz wychowawczyniami.

 

 
KOMERS 2018

We wtorek (12 czerwca) odbył się uroczysty bal będący uwieńczeniem trzyletniej edukacji gimnazjalistów w murach naszej szkoły.

Więcej…
 
Świat Nauk Ścisłych

W dniu 20.06.2018 r. w naszej szkole odbyło się „Święto Nauk Ścisłych”.

Więcej…
 
Światowy Dzień bez Papierosa

Jak co roku 31 maja 2018 r. obchodziliśmy „Światowy Dzień bez Papierosa”. W tym roku szkolnym odbył się on w dniu 30 maja.

Więcej…
 
„Poezja robi z łez perły…” – sukces w wojewódzkim konkursie polonistycznym

27 maja Aleksandra Chara - uczennica klasy III „a” krzeszowskiego gimnazjum - brała udział w Zespole Szkół im. ks. S. Staszica w Jeżowem w uroczystym spotkaniu,

Więcej…
 
„Jaka wielka jest Warszawa! Ile dumy i radości w sercach nam stolica budzi!”

Trzecioklasiści, po trudach egzaminu gimnazjalnego, razem z wychowawczyniami – p. T. Darmobit i p. A. Waliłko oraz ks. A. Łopockim spędzili dwa dni w Warszawie, poznając historię i kulturę swej stolicy.   

Więcej…
 
Z wizytą w Nadleśnictwie Rudnik

25 kwietnia uczniowie klas drugich z wychowawczyniami  wzięli udział w akcji sadzenia lasu.

Więcej…
 
„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń…”

GIMNAZJALNE TARGI EDUKACYJNE

21 marca gimnazjaliści uczestniczyli w zorganizowanych na terenie krzeszowskiej szkoły targach edukacyjnych. Szczególnie dla trzecioklasistów, stojących przed trudnym wyborem  dalszej ścieżki edukacyjnej, spotkania z reprezentantami oraz absolwentami  szkół średnich były wyjątkowo cenne.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 23

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox