Aktualności Szkoła Podstawowa
LEKCJA W KINIE

W poniedziałek 15 października uczniowie kl. V „a” i „b” oraz kl. VI z p. I. Hasiak i polonistkami – p. J. Konior i H. Kuryś mogli się przekonać, „Co na ekranie z książki zostanie?”, uczestnicząc w Nowej Sarzynie w lekcji dotyczącej ekranizacji i adaptacji filmowych. Uczniowie poszerzyli swą wiedzę na temat realizacji filmów opartych o dzieła literackie, utrwalili terminologię (scenariusz i scenopis), ale przede wszystkim przekonali się, że wersja ekranowa nie zawsze jest wiernym odzwierciedleniem lektury, dlatego też warto sięgnąć zarówno po książkę, jak i przenieść się w świat kina. Doskonałym uzupełnieniem edukacji filmowej była projekcja najnowszej ekranizacji dzieła pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, znanego dzieciom dotychczas z lekcji j. polskiego.  Historia rudowłosej dziewczynki wzruszyła uczniów i pobudziła do refleksji nad wartości miłości i przyjaźni w życiu młodego człowieka.

 
Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą autorem książki dla dzieci „ZNAJDŹ MNIE I KIEDYŚ ODWIEDŹ”

W dniu 4 października 2018r. w Bibliotece Gminnej w Krzeszowie odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie ze Zbigniewem Kołbą- fizykoterapeutą, autorem książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Książka opowiada jak dziecko poprzez zabawę może nauczyć się kontaktu z mapą i jak się uczyć, żeby zapamiętać jak najwięcej. Podczas niezwykle interesującego spotkania autor opowiadał właśnie o takich wskazówkach uczniom. Zachęcał młodych słuchaczy do częstego czytania książki, z której dowiedzieli się, że w Polsce jest wiele miejscowości o humorystycznych nazwach, np. Całowanie. Autor zadawał najmłodszym słuchaczom ciekawe zagadki, a uczniowie sami mieli okazję zadać pytania pisarzowi.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywa odpowiednia ilość snu i jak duży wpływ ma na rozwój młodego organizmu oraz o koniecznym piciu kakao i zdrowej diecie bogatej w warzywa i owoce. Zbigniew Kołba przekonywał dzieci jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu.

Po spotkaniu z autorem dzieci miały możliwość zakupu książki i zdobycia autografu wraz z dedykacją. Książkę „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” będzie można wypożyczyć zarówno w bibliotece gminnej jak i szkolnej. Zachęcamy wszystkich do przeczytania, bo warto.

 
Samorząd Uczniowski wybrany !!

Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego odbyły się 03 października.
O najważniejszą funkcję, czyli stanowisko przewodniczącego klas IV - VI, ubiegało się dziewięć kandydatek, które zachęcały do głosowania na siebie ciekawymi programami wyborczymi zaprezentowanymi na plakatach.
Na 62 uczniów uprawnionych do głosowania, wydano 57 kart. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
przewodniczącą została Agata Dziedzic z kl. VI z miażdżącą przewagą 35 głosów,
zastępcą
Jagoda Szczębara również z kl. VI.
Sekcję dekoracyjną
tworzą: Julia Deryło, kl. IV, Julia Brzyska, kl. Va, Wiktoria Koluch, kl. Va i Weronika Ćwikła, kl. VI.
Sekcja kulturalno - porządkowa to: Gabriela Dziedzic, kl. Va, Patrycja Węglarz, kl. Vb, Julia Wołoszyn, kl. VI.
Zwycięzcom wyborów gratulujemy, a całemu Małemu Samorządowi życzymy owocnej pracy obfitującej w wiele ciekawych inicjatyw i pomysłów, które będą usprawniać pracę szkoły i uatrakcyjniać uczniom spędzony w niej czas.

 

 
WIZYTA POLICJANTA W NASZEJ SZKOLE

12 września 2018r. dzieci klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w  Komisariacie Policji w Krzeszowie. Prowadzący spotkanie zwracał uwagę na reguły bezpieczeństwa, które należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypominał również zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, dotyczących przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. Zwieńczeniem wizyty była możliwość zobaczenia wnętrza radiowozu policyjnego  oraz  uruchomienie sygnału dźwiękowego. Dzięki takim spotkaniom policjant kojarzy się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

 
„Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego”.

14 czerwca uczniowie klasy VII z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej w Bystrem i Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzeszowie Górnym zmierzyli się w „Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego”.

Więcej…
 
WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO SANOKA, RYMANOWA I SOLINY

6 czerwca 2018 r. klasy VI a, VI b i część klasy V wybrały się na wycieczkę

Więcej…
 
Wycieczka klasy 7

17 maja klasa siódma udała się na wycieczkę do dawnej stolicy Polski-Krakowa.

Więcej…
 
Bolestraszyce – Krasiczyn - Przemyśl
8 czerwca 2018 roku odbyła się wycieczka klas IVa, IVb i V. Uczniowie wyruszyli o 7 rano w kierunku Arboretum w Bolestraszycach.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 25

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox