NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w naszej szkole 10 listopada 2017 r. Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali występ artystyczny pod hasłem: „Dążenie do wolności jest wielką siłą człowieka”. Przemówienie wygłoszone przez Maćka Pintala poruszające temat patriotyzmu zawierało refleksje nad problemami i sposobami okazywania miłości ojczyźnie współcześnie i zmuszało do indywidualnego zastanowienia się  nad pytaniem, czym dla nas jest szacunek dla kraju i jego historii. Słowa narratora oraz wiersze i piosenki przypomniały drogę, jaką przeszli Polacy w XIX i XX wieku, by odzyskać upragnioną niepodległość oraz oddały hołd wszystkim pokoleniom naszych przodków walczących w obronie ojczyzny, jej języka, tradycji i kultury.

11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach tej uroczystości, uczestnicząc w mszy św. w kościele parafialnym w Krzeszowie, w złożeniu wieńców pod pomnikiem oraz przedstawiając dla zaproszonych gości i mieszkańców Krzeszowa zebranych w Gminnym Ośrodku Kultury swój występ artystyczny, którym uczcili rocznicę odzyskania niepodległości.

 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox