Międzynarodowy projekt klasy I

Przed Świętami Wielkanocnymi klasa I rozpoczęła realizację międzynarodowego projektu pod nazwą Easter Card. Rejestrując nasz projekt na platformie eTwinning pozyskaliśmy siedmiu partnerów z różnych krajów Unii Europejskiej. Podjęliśmy współpracę z placówkami edukacyjnymi z Rumunii, Włoch, Grecji, Portugalii i Hiszpanii, a także z Polski – z Przedszkolem nr 253 „Akademia Pana Kleksa” z Warszawy oraz Zespołem Publicznych Placówek Oświatowych w Samborcu. Celem naszej współpracy była wymiana kartek wielkanocnych pomiędzy partnerskimi szkołami oraz poznanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi charakterystycznych dla danego kraju. Niezbędnym elementem naszej pracy było wykorzystywanie języka angielskiego.

Uczniowie klasy I ogromnie zaangażowali się w realizację tego projektu, samodzielnie wykonali mnóstwo przepięknych i kolorowych kartek wielkanocnych, które następnie wspólnie uzupełniliśmy życzeniami w języku angielskim. Do kartek dołączyliśmy opis tradycji wielkanocnych w naszym kraju i na szczęście zdołaliśmy wysłać wszystko przed zamknięciem szkół. Nasze kartki niezmiernie spodobały się odbiorcom, o czym świadczą przemiłe wpisy na platformie eTwinning. Ku radości uczniów, dzięki fotorelacji na platformie mieliśmy również okazję przyjrzeć się pracy dzieci ze szkół partnerskich nad realizacją projektu. Projekt zakończył się pełnym sukcesem!

 

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox