Pożegnanie klas ósmych

25 czerwca 2020 r. odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. Niezwykła, bo przeprowadzona w cieniu pandemii COVID-19, z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego i bezpieczeństwa higienicznego, a mimo to, czy może właśnie dlatego wzruszająca i poruszająca. Uczniowie klas ósmych odbierali świadectwa tylko we własnym gronie, w obecności dyrektora, pana A. Kotuły i wychowawczyń – pań A. Szuryn i W. Wojtak. Nie było pożegnania nauczycieli i młodszych kolegów, z którymi spędzili w szkolnych murach tyle lat, nie było piosenek i wierszy, zwykłego w takich chwilach gwaru, śmiechu przez łzy, całusów i wyściskania się na dalszą drogę, nawet podania ręki. To pożegnanie odbyło się w atmosferze ciszy i skupienia. Jak każdemu pożegnaniu towarzyszył zarówno wychowawcom, jak wychowankom smutek, może już nawet tęsknota, ale też ciekawość przyszłości i radość, wszak każdy koniec jest początkiem czegoś nowego.

Mimo zmienionych warunków nie obyło się bez wyróżnienia najlepszych sportowców, ani bez gratulacji i nagród dla dziewcząt, które osiągnęły najlepsze wyniki w nauce: Karoliny Strojek, Oli Szczur, Natalki Wragi, Wiktorii Paruch, Agaty Klakacz i Weroniki Czop z kl. VIII A  oraz Marceliny Łuczyn i Wiktorii Jonik z kl. VIII B. Były też wspomnienia najlepszych chwil spędzonych w szkole, występów artystycznych, konkursów, zawodów, wycieczek. Nie zabrakło również tradycyjnych „słoników na szczęście” przekazanych przez klasę VII. Tak więc – drodzy ósmoklasiści – wszystkiego najlepszego i powodzenia w zmaganiach z wiedzą w następnym etapie Waszej edukacji!

 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox