W świecie zwierząt - wizyta myśliwego w naszej szkole

19.11.2019 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przyrodniczym spotkaniu z  członkiem Wojskowego Koła Łowieckiego „Rogacz” w Rzeszowie. Pan Mateusz Juchno opowiadał,  na czym polega łowiectwo i czym zajmują się myśliwi. Mówił, w jaki sposób pomagają gatunkom zagrożonych wyginięciem, jak walczą z gatunkami inwazyjnymi i z kłusownictwem. Pan myśliwy pokazał barwne fotografie najbardziej charakterystycznych zwierząt polskich lasów, sprawdzając wśród uczniów, czy potrafią rozpoznać poszczególne gatunki. Spotkanie zakończyło się pokazem poroża zwierząt jeleniowatych i wspólnym zdjęciem.

 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox