Dzień Głośnego Czytania w klasach I-III
14.11.2019 r. w naszej szkole obył się finał czytelniczego projektu edukacyjnego ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W tym dniu uczniowie kl. I-III stworzyli dekorację z elementów nadających się do recyklingu (plastikowe worki, tacki tekturowe, puszki) oraz z produktów naturalnych, tj. mech, liście, gałęzie, szyszki. W centralnej części lasu znajdowało się Magiczne Drzewo Słodziaków, na którym zawisły, zrobione na tekturowych talerzykach, podobizny leśnych zwierzaków. Uczniowie przebrani za ulubione postacie Słodziaków grali w gry i rozwiązywali zadania o tematyce ekologicznej. Niezwykłą radość sprawiła uczniom zabawa polegająca na segregacji śmieci. Wszyscy z zapałem wrzucali śmieci do odpowiednich worków. Samodzielnie zrobione maski i stroje przeniosły wszystkie dzieci do magicznego lasu, gdzie każdy mógł poczuć się jak w bajce. Następnie, celebrując Dzień Głośnego Czytania, uczniowie kl. III czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom niesamowite przygody pluszowych zwierzaków, co zainspirowało dzieci do samodzielnego czytania i obudziło w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne.
 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox