„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” – OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada w Szkole Podstawowej w Krzeszowie uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Niezwykle ważną częścią akademii było odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” przez wszystkich uczniów i pracowników szkoły, którzy włączając się o godz. 11.11 do akcji „Szkoła do hymnu”, upamiętnili dzień, gdy Polska po stu dwudziestu trzech latach niewoli stała się samodzielnym państwem. W naszej szkole w organizację akcji włączył się Samorząd Uczniowski pod opieką p. K. Andrasik i p. W. Wojtak.

 

Następnie uczniowie należący do szkolnego chóru (prowadzonego przez p. J. Kargol), a także uczniowie (przygotowani przez p. H. Kuryś): Weronika Czop i K. Strojek (kl. VIII „a”), Gabrysia Dziedzic i Madzia Wróbel (kl. VI „a”), Agatka Dziedzic (kl. VII), Kamil Jonik (kl. V), Jagoda Szczębara i Lena Sekulska (kl. VII) oraz Patrycja Węglarz (kl. VI „b”) zaprezentowali część artystyczną ukazującą bohaterstwo Polaków walczących z zaborcami o wolność Ojczyzny.

Czerwono – biały sztandar nasz

Uczcijmy chwilą ciszy.

A wtedy może każdy z nas

Przeszłości głos usłyszy…

Z kolei w niedzielę 10 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w środowiskowych obchodach Święta Niepodległości. Po uroczystym złożeniu symbolicznych wieńców pod pomnikiem wychowankowie Szkoły Podstawowej w Krzeszowie wystąpili w Gminnym Ośrodku Kultury Dzień, upamiętniając dzień, gdy po latach walki z germanizacją i rusyfikacją ziściły się marzenia Polaków o niepodległości.

 

 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox