Drugie życie KREDEK!
Szkolna grupa wolontariuszy dołączyła do prostej, nieskomplikowanej akcji charytatywno-ekologicznej, polegającej na  zbieraniu  niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek, których nie brakuje w żadnym domu. Pomysłodawczyni akcji pani Ewa Zielińska, wyjaśnia, na czym polega pomoc.

 

Zbieramy kredki (zarówno drewniane jak i świecowe), następnie je segregujemy i temperujemy. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki, zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieciaków. Kredki świecowe, które można przetopić, służą do stworzenia tęczowych kredek w kształcie misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcję „Niewidzialny Mikołaj” i „Dobra Wróżka”.

Zachęcamy wszystkich do uporządkowania szuflad w domu i przyniesienia do szkoły kredek, które naprawdę mogą pomóc osiągnąć szczytny cel.

Akcja rusza 24 października (w czwartek). W szkole ustawione zostały specjalnie oznaczone pudełka, do których uczniowie mogą wrzucać kredki.

 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox