Akcja „Sprzątanie Świata-Dbamy o walory turystyczno-przyrodnicze naszej okolicy” – wrzesień 2019
23 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeszowie wraz z nauczycielami Anną Kargol i Anną Szuryn uczestniczyli po raz kolejny w akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem  „Dbamy o walory turystyczno-przyrodnicze okolicy”. Głównym celem było podniesienie wśród uczniów świadomości ekologicznej i zaangażowanie w sprawy ochrony naturalnego środowiska.
Uczniowie klas VI b i VIII b pod opieką nauczycieli udali się w wyznaczony rejon do porządkowania. Były to okolice najczęściej wybierane przez spacerowiczów i turystów  jako atrakcyjne ze względu na topograficzne położenie, ale z tego powodu najbardziej zaśmiecone: góra Owalona (z której rozciąga się rozległy widok na lewobrzeżną nizinę rzeki San w gminie Krzeszów), szczyt stoku narciarskiego Złoty Stok, zielone tereny dookoła zabytkowego krzyża za stokiem.  Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Wspólnymi siłami i wzajemną współpracą udało się oczyścić miejsca najczęściej odwiedzane przez mieszkańców i turystów tak, aby wszyscy mogli korzystać z piękna otaczającej nas przyrody.
Sprzątanie Świata odbyło się dzięki wsparciu Zakładów Gospodarki Komunalnej w Krzeszowie i wyposażeniu uczniów w niezbędne foliowe worki. Serdecznie dziękujemy!
Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Krzeszowie w sprzątaniu świata przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o własną małą ojczyznę.

 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox