Szkoła Podstawowa w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Sprzątamy Świat

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego działania,
zależy od każdego z nas (F. Plit)

5 czerwca wypada Dzień Ochrony Środowiska, zaś nieodłączną częścią troski o naszą planetę jest zadbanie o jej czystość. Dlatego też uczniowie klasy IV wyszli z  inicjatywą pozbierania śmieci w okolicach Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. Akcja miała przede wszystkim na celu kształtowanie w młodych Polakach postawy społecznej i zacieśnienie więzi z naszą małą ojczyzną, jednak spacer po zielonych, krzeszowskich uliczkach jednocześnie sprawił uczniom niemałą frajdę, gdyż po kilkumiesięcznej nauce zdalnej mogli aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu w towarzystwie klasowych koleżanek i kolegów (i ze swoją wychowawczynią). Czwartoklasiści mają nadzieję, że w kolejnych latach ich postawa stanie się  przykładem dla rówieśników.

 
ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DZIECKA

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
J. Korczak

Pomimo wciąż istniejącej pandemii uczniowie w Polsce wreszcie wrócili po kilkumiesięcznej przerwie do tradycyjnej nauki w szkole, dlatego też mogliśmy wszyscy we wspólnym gronie (ale z zachowaniem środków ostrożności) świętować Dzień Dziecka. 1 czerwca w Szkole Podstawowej w Krzeczowie był wolny od zajęć lekcyjnych, wychowawcy (z klasowymi wychowawcami wspomagającymi) zorganizowali dla swoich wychowanków atrakcyjne spotkania klasowe, aby móc nadrobić zaległości towarzyskie. Nie zabrakło gier planszowych, sportowych zabaw na świeżym powietrzu i pizzy w klasowym gronie, niektórzy spędzili również czas przy ognisku oraz w krzeszowskim parku linowym. Był to dzień pełen dziecięcych uśmiechów, żartów i rozmów, za czym tak wszyscy (zarówno uczniowie, jak i nauczyciele) tęsknili podczas zdalnego nauczania.  Przygotowane atrakcje dla naszych wychowanków dofinansowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

fotorelacja na stronie: https://krzeszow.szkolnastrona.pl

 
Dzień dziecka w klasach I-III
Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na ten wyjątkowy dzień, którym jest Dzień Dziecka. 1 czerwca uczniowie klas I-III spędzili na grach, zabawach, oglądaniu bajek, rysowaniu kredą po szkolnym chodniku oraz zajadaniu się pysznościami zafundowanymi przez Radę Rodziców. Dzień pełen wrażeń zakończył szkolny konkurs recytatorski ,, W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy". Gratulujemy zwycięzcom i  zachęcamy do oglądania fotorelacji.
 
Wytyczne MEN, MZ i GIS
 
Narodowy Spis Powszechny Ludnosci i Mieszkań 2021

 
Nowa strona internetowa

Zapraszamy wszystkich na naszą nową stronę internetowa:


Do końca roku szkolnego 2020/21 będą jeszcze funkcjonowały obie strony.

 
Wyniki konkursu matematycznego „Mistrz matematyki” oraz etapu szkolnego XII Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Dziecięcej „Ptaki cudaki” dla klas I-III :
Konkurs matematyczny:
kl. I
I miejsce - Filip Wildanger
II miejsce - Beniamin Grab
III miejsce - Szymon Brzyski
kl. II
I miejsce - Michał Hammer
II miejsce - Maximilien Połącarz
III miejsce - Jakub Kwieciński
kl. III
I miejsce - Agata Chudy
II miejsce - Antoni Bełżek
III miejsce - Szymon Ryczko
Konkurs plastyczny:
I miejsce - Filip Szostak kl. II
II miejsce - Oliwia Golec kl. II
III miejsce - Wiktor Polit kl II
wyróżnienie - Ewa Zwolak kl. II


 
W szkole jak w ulu.

Dziś, 20 maja, obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, które mają niezwykłe znaczenie dla przyrody. Te owady nie tylko produkują miód, ale też zapylają około 80% roślin. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie byłby możliwy. Niestety, na skutek niepohamowanej ingerencji człowieka w przyrodę nastąpiło  wymieranie rojów pszczelich, spowodowane  coraz trudniejszymi warunkami panującymi w środowisku naturalnym. Na szczęście ludzie zdali sobie ostatnio z tego sprawę i  coraz częściej udostępniają im nawet miejską przestrzeń do życia. W ramach zajęć zrealizowane zostały następujące działania: "Gdy wyginą pszczoły" - zajęcia tematyczne i film edukacyjny, „Plastry miodu” oraz „Mała-wielka pszczoła”- prace plastyczne.

 

Zdjęcia na https://krzeszow.szkolnastrona.pl/

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 59

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox