Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
„A Lullaby for the Dragons”

Więcej…
 
„Poloneza czas zacząć!” KOMERS

Więcej…
 
Dzień Kolorowej Skarpety

Mały Samorząd Uczniowski postanowił uczcić rychłe nadejście lata i upragnionych wakacji poprzez wprowadzenie egzotycznych wzorów w mury naszej szkoły, dlatego też 31 maja w naszej szkole został zorganizowany Dzień Kolorowej Skarpety. W tym dniu uczniowie klas I – VI przywdziali na swe stopy najbarwniejsze i najbardziej wzorzyste skarpetki, jakie posiadali w swych szafach. Efektem tego działania była natychmiastowa poprawa nastroju w szkole – uczniowie opuszczali jej mury widząc wszystko w kolorowych barwach.

 

 
„Dzieciństwo jest dobre dlatego, że każdy dzień zaczyna życie na nowo, bez ciężaru dnia wczorajszego…” A. Kamieńska

W poniedziałek 3 czerwca uczniowie naszej szkoły

Więcej…
 
Osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej

Na terenie szkoły taką osobą jest pedagog szkolny i wychowawcy. Na terenie naszej gminy jest Punkt Informacji w Sytuacji Kryzysowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzeszowie. Zgłaszającym się do punktu osobom i ich rodzinom oferowana jest pomoc z zakresu poradnictwa socjalnego i rodzinnego. Porady te udzielane są codziennie w godzinach pracy ośrodka, tj. od 7.30 -15.30 od poniedziałku do piątku.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nisku, ul. Paderewskiego 4, tel.15 841 21 73, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.pppnisko.webd.pl

Poradnia świadczy pomoc dzieciom i młodzieży z:

  • Problemami szkolnymi, zaburzeniami rozwoju emocjonalnego(dzieci zahamowane, nadpobudliwe, nerwicami i fobiami, jąkające oraz z innymi dysharmoniami w rozwoju osobowości)
  • Zaburzeniami rozwoju intelektualnego
  • Zaburzeniami mowy
  • Problemami w funkcjonowaniu społecznym
  • Trudnościami w wyborze zawodu i szkoły

Oferowana jest pomoc rodzicom i ich wybitnie zdolnym dzieciom w rozwijaniu potencjalnych możliwości oraz pokonywaniu barier w kontaktach społecznych.

PORADNIE ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, ul. Paderewskiego 5, 37 - 100 Łańcut, tel. rejestracja 17 224 01 32, centrala 17 224 01 00

 

Pomoc  psychologiczną i prawną w różnego rodzaju sytuacjach trudnych, np. związanych z przemocą w rodzinie, naużywaniem alkoholu, osobom doświadczającym różnego rodzaju kryzysów emocjonalnych udziela bezpłatnie  Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Rudniku nad Sanem, ul. Rzeszowska 35, 37-420 Rudnik nad Sanem, tel. (15) 649 21 86 – od godz. 8.00 do 16.00, tel. kom. 607 302 198 – całodobowy Email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .Placówka otwarta jest  całą dobę.


Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, ul. Łukasiewicza 3, 37-310 Nowa Sarzyna,tel.17 24 13 813 lub 17 78 63 055 (tel. całodobowe) fax. 17 78 63 056, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .  Można tam uzyskać porady: psychologiczne, prawne, socjalne, pedagogiczne.

 
Eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju BRD.

W dniu 26.04.2019r. w Hucie Krzeszowskiej odbyły się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju BRD. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: grupa młodsza w składzie Bartłomiej Kowal (kl. Vb), Amelia Abram, Kornelia Jaskowiak i Julia Wołoszyn (kl. VI) oraz grupa starsza w składzie Piotr Kotuła, Jakub Wołoszyn (kl. IIIa gimnazjum) i Michał Łokaj, Michał Piróg (kl. IIIb gimnazjum).

Drużyna młodsza zajęła w tym turnieju III miejsce natomiast drużyn starsza zdobyła II miejsce przegrywając z przeciwnikami zaledwie 1 punktem.

 

 

 
VIII Podkarpacki Konkurs Literacki „Gdy słowa dojrzewają”

23 maja odbyła się w Zespole Szkół im. ks. S. Staszica  w Jeżowem  uroczysta gala, podczas której zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody  VIII Podkarpackiego Konkursu Literackiego „Gdy słowa dojrzewają”.  W konkursie nagradzane były teksty poetyckie i prozatorskie. Uczeń naszej szkoły Michał Stodulski otrzymał specjalne wyróżnienie  członka jury p. Małgorzaty Żurawieckiej - sekretarza Związku Literatów Polskich oddziału w Rzeszowie za swoje opowiadanie.  To naprawdę duży sukces, bo jego praca została dostrzeżona wśród ponad 600 nadesłanych na konkurs.

Michałowi gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów.

 

 
VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ O Złote Pióro Starosty”

19 maja 2019 r. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,O Złote Pióro Starosty", w którym uczestniczyło 21 reprezentantów gmin powiatu niżańskiego z kl. VI-VIII. Naszą gminę reprezentowały trzy uczennice z naszej szkoły: Lena Sekulska z kl. VI, Natalia Wraga z kl. VIIa i Marcelina Łuczyn z kl. VIIb. Uczniowie rozwiązywali test składający się z różnego typu zadań ortograficznych, w którym mogli uzyskać 167  punktów.  Natalia i Lena uplasowały się w pierwszej dziesiątce, zabrakło im naprawdę niewiele, by znaleźć się w finale.

Gratulujemy dziewczętom!!!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 41

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox