Szkoła Podstawowa w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
19 marca uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami postanowili przywitać wiosnę. Dzień ten był wyjątkowo piękny i radosny, gdyż nasi uczniowie przebrali się w wiosenne, kolorowe stroje. Dzięki tej inicjatywie w szkole zapanował wesoły oraz przyjemny nastrój.
 
KONKURSOWE SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Chociaż uczniowie już od kilku miesięcy pracują zdalnie,  wciąż mogą rozwijać swą wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w konkursach.

W marcu poznaliśmy wyniki etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Zakończyły się one sukcesem dla dwóch uczennic z klasy VIII. Lena Sekulska zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego z języka polskiego i języka angielskiego, zaś Karolina Ryczko -  z biologii. Konkursy przedmiotowe wymagają gruntownego przygotowania, sumienności oraz niewątpliwych zdolności ze strony ucznia, dlatego przejście do etapu wojewódzkiego to ogromny sukces zarówno dla dziewczyn, jak i ich opiekunów: p. K. Andrasik, p. J. Konior i p. K. Pokory.

Odbył się także wojewódzki etap Dyktanda Niepodległościowego, w którym uczestniczyły dziewczynki  z klasy IV: Klaudia Kołpa, Amelka Skotnicka, Milenka Szozda i Nina Szuryn oraz uczniowie z kl. VI: Madzia Serafin i Kamil Jonik. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie świadomości językowej dzieci i młodzieży, ale również kształtowanie ich patriotycznej postawy. Uczestnicy konkursu oraz ich opiekun – p. H. Kuryś, wyniki poznają dopiero za kilka tygodni.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, aby dumnie reprezentowali naszą szkołę na forum wojewódzkim.

 

 

 

 

 
Dzień Świętego Patryka na lekcjach języka angielskiego

17 marca Irlandczycy obchodzą Dzień Świętego Partyka, swojego patrona. Jest to narodowe święto Irlandii, zwykle kojarzone z uczestnictwem w paradach i kolorem zielonym. Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy dzień Św. Patryka. Były i Leprechauny, i zielone koniczynki, i escape room, i zielone ubrania. Nawet online dzień Św. Patryka jest ZIELONY! 
Informacja dla uczniów klas ósmych dotycząca wytycznych epidemiczznych podczas próbnego egzaminu
 
Wyniki konkursu z języka angielskiego
Uczniowie klas 4-8 mogli wziąć udział w konkursie plastyczno-językowym  „Idiomy w obrazach”. Zwyciężczynią konkursu została Nina Szuryn z klasy 4. Serdecznie gratulujemy!

 
Pasowanie na czytelnika szkolnek biblioteki.
2 marca 2021 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w Pasowaniu na czytelnika szkolnej biblioteki.
 
Walentynki w klasach I - III
Świętowanie walentynek na trwałe wpisało się w tradycję naszej szkoły.
Więcej…
 
Walentynki tuż tuż ...

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 57

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox