Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Straaaaasznie fajna lekcja

24 października 2018 r. klasy trzecie gimnazjum oraz zaproszeni nauczyciele zostali zabrani w świat duchów, wampirów, straszydeł, zjaw…. Tego trudnego zadania podjęła się grupa G1 z klasy III pod opieką p. Iwony Hasiak przygotowując lekcję odwróconych ról z cyklu „uczniowie uczniom”. Uczniowie przybliżyli kolegom historię święta Halloween, opowiedzieli legendę Jack o’lantern a także zaprosili do wzięcia udziału w zwyczajach takich jak  trick or treating (cukierek albo psikus), apple bobbing (łowienie jabłek zębami) czy przebieranie się w stroje duchów, wampirów, czarownic czy innych straszydeł. Uczniowie wzięli na siebie odpowiedzialność za przebieg i pomyślność zajęć przygotowanych dla innych. Sami zgłębiali temat poszukując informacji do lekcji. Stali się niejako ekspertami w tej dziedzinie. Uczniom podobał się inny charakter lekcji, zaś zaproszeni nauczyciele zwrócili uwagę na wkład pracy uczniów, odwagę prowadzenia zajęć w obcym języku, umiejętność aktywizowania uczniów i zachęcania ich do wytężonego wysiłku. To była straaaasznie fajna lekcja.

 

 
Sukces naszych uczniów w Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostwach SZS w lekkiej atletyce

W dniu 20 września 2018r. na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa SZS w lekkiej atletyce z udziałem uczniów naszej szkoły. Awans do etapu wojewódzkiego uzyskali: Magdalena Fusiarz (1 miejsce) oraz Michał Łokaj (3 miejsce ) w skoku w dal, Hubert Schiffer (1 miejsce) w skoku wzwyż,  Piotr Kotuła (IIIa) w biegu na 1000m, Piotr Pudełko (kl. IIIb) w rzucie oszczepem.26 września 2018 r. w ośrodku CWKS „Resovia” w Rzeszowie odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa SZS w lekkiej atletyce. W zawodach wzięli udział uczniowie z całego Podkarpacia. Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. Piotr Kotuła (kl. III a) na dystansie 1000 m z wynikiem 2:54.71 zajął III miejsce. Natomiast Hubert Schiffer (kl. III b) w skoku wzwyż z wynikiem 1.60 m zajął IV miejsce.

5 października 2018 r. w Jarocinie odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały aż 4 grupy: dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI (IDZ), dziewczęta i chłopcy z klas VII-VIII oraz III gimnazjum (IMS). Zawody przebiegły bardzo pomyślnie, a konkurencje były sprawnie przeprowadzone. Dziewczęta i chłopcy musieli przebiec dystans ok.900m. 3 sztafety z naszej szkoły zajęły I miejsce (dziewczęta i chłopcy z IMS oraz dziewczęta z IDZ), natomiast sztafeta młodszej grupy chłopców (IDZ) zajęła II miejsce, awansując również do etapu rejonowego. Zawody rejonowe odbyły się 18 października 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli, podczas których reprezentacja chłopców starszych (IMS) zajęła II miejsce minimalnie przegrywając ze  Szkołą Podstawową z Tarnobrzega i tym samym zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich. Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych rozgrywane były na terenie obiektów sportowych Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Finał sztafet przełajowych odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (deszcz, grad, silny wiatr). Niestety już na pierwszej zmianie przewrócił się nasz zawodnik, tracąc spory dystans do pozostałych drużyn. W tych warunkach nie udało się już nadrobić straconego dystansu i w rezultacie nasza szkoła zajęła 12 miejsce.  Serdecznie gratulujemy naszym chłopcom za walkę do samego końca pomimo przeciwności losu…


 
W LABIRYNCIE WIRTUALNYCH UZALEŻNIEŃ – SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PIERSĄ

W gwałtownie rozwijającym się świecie uzależnienie od technologii, a przede wszystkim zgubny wpływ komputerowych gier oraz Internetu staje się problemem globalnym.

Więcej…
 
TOTUS TUUS – XVIII DZIEŃ PAPIESKI
16 października wszyscy Polacy kojarzą z Wielkim Polakiem i Wielkim Człowiekiem -  Janem Pawłem II.
Więcej…
 
Wybory do SU

4 października 2018 r. starsza część społeczności szkolnej, czyli klasy VII, VIII oraz III gimnazjum dokonały wyboru władz do Samorządu Uczniowskiego.

Więcej…
 
Piękna złota jesień… czyli czas na ognisko klas piątych

11 października 2018 r. uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami udali się w godzinach popołudniowych na klasowe ognisko.

Więcej…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Chciałbym dziś z ogrodu pozrywać wszystkie kwiaty,
połączyć w jeden bukiet barw pięknych i bogatych.
Chciałbym, aby zapach  płynął z nich cudną wonią
i dziś,  w Dniu Nauczyciela,  przekazał me życzenia.
Gdy pani na nie spojrzy i w swoje weźmie ręce.
W najmniejszym, skromnym kwiatku ujrzy moje wdzięczne serce.”

Więcej…
 
VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

W związku z obchodami 100 – rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa w Krzeszowie przeprowadza szereg działań mających poszerzyć u dzieci i młodzieży wiedzę z zakresu kultury i historii naszej ojczyzny oraz uświadomić im wartość wolności, patriotyzmu, demokracji.  

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 42

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox