Szkoła Podstawowa w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Informacja dla uczniów i rodziców

Drodzy uczniowie i rodzice


Od 25.03.2020 r. rozpoczynamy zmieniony sposób realizacji podstawy programowej z każdego przedmiotu. Na stronie internetowej szkoły  pojawił się zmieniony plan lekcji. Codziennie lekcje rozpoczynają się od godz. 8.00. W bieżącym tygodniu nauczyciele będą wykorzystywać różne sposoby komunikowania się z uczniami: (stosowane dotychczas) portale społecznościowe,  platformy. Dążymy do ujednolicenia, aby korzystać z jednej, dwóch platform/komunikatorów.

Proszę wszystkich o wyrozumiałość i zachowanie spokoju. Uczniów proszę o dostosowanie się do ustalonych godzin zajęć lekcyjnych.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy są zaopatrzeni w niezbędne narzędzia (nauczyciele również) i nie wszyscy mają dogodne warunki do nauki (rodzeństwo w domu, brak opieki nad małymi dziećmi, ograniczona ilość pomieszczeń, Internet itp.).
Nie wszystkie lekcje będą realizowane przy komputerze, część lekcji będzie zadaniowych i uczniowie będą mogli wykonać te zadania w dogodnym dla siebie terminie. Oznacza to, że np. w planie lekcji jest wychowanie fizyczne i nauczyciel ustalił zestaw ćwiczeń ruchowych do wykonania w ciągu tygodnia, więc uczeń nie musi być na tej godzinie przy komputerze. Może w tym czasie zjeść śniadanie, odpocząć itp. Np. nauczyciel z informatyki przeprowadzi jedną lekcje przy komputerze, a na drugiej uczniowie wykonają jakieś zlecone ćwiczenie w dowolnym terminie itp.  Nauczyciele będą oceniać, wpisywać tematy lekcji, sprawdzać obecność (w przypadku zleconych zadań obecność będzie wpisywana na podstawie zrealizowanego zadania). Niektóre lekcje mogą zostać przełożone po wcześniejszym ustaleniu tego na linii nauczyciel – uczniowie. Uczniowie będą prowadzić zeszyty, będą pytani, będą pisać wypracowania itp. za co otrzymają oceny. Wiem, że to nie jest normalna nauka, ale nie pozostaje nam nic innego w tym momencie. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Niezależnie jakie narzędzie posłuży do realizacji lekcji, proszę zaglądać codziennie na stronę internetową szkoły www.zskrzeszow.pl

Proszę współpracować ze sobą w grupach klasowych, kontaktować się z nauczycielami, pytać w razie problemów.

Dyrektor szkoły

 
Ogłoszenie dla nauczycieli.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzeszowie zobowiązuje nauczycieli do zapoznania się z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi kształcenia na odległość. Informacje te znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej  lub Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

https://www.ko.rzeszow.pl/

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne

 

 
Informacja dla uczniów i rodziców

Drodzy uczniowie!

  • pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Naszej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystajcie  czas zawieszenia zajęć w Naszej szkole. Przeczytajcie ulubioną książkę, spróbujcie uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijajcie kompetencje. Skorzystajcie przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez nauczyciela;
  • przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie.
  • codziennie zaglądajcie na naszą stronę internetową, ponieważ nauczyciele pracują nad materiałami potrzebnymi do Waszej samodzielnej nauki i  będą je zamieszczać w zakładce plan lekcji z każdej klasy. (Kto nie ma możliwości wydrukowania kart pracy, to do zeszytu przepisuje same odpowiedzi do zadań !)

Informujemy, że:

  • kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji Anteny jest m.in. emitowany codzienne program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza najmłodszych również na takie programy jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.
  • TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin - literatura, sztuka i muzyka. Codziennie w godzinach 13.00 – 17.00 dobra telewizja bez reklam. Antena przybliży młodym widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji i seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur, np.: „Szatan z siódmej klasy” w reż. Kazimierza Tarnasa, „W pustyni i w puszczy” w reż. Władysława Ślesickiego, „Zemsta” w reż. Andrzeja Wajdy oraz „Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”, „Poczet królów polskich” i „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii”.
  • ciekawy repertuar dla dzieci i młodzieży będzie dostępny również w serwisie vod.tvp.pl i tvp.pl. W wyeksponowanym module będą do wyboru filmy fabularne i dokumentalne, seriale oraz programy rozrywkowe.
 
Informacja dla rodziców

W dniach 12 marca (czwartek)  i 13 marca (piątek) nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze a jedynie działania opiekuńcze.

Od 16 marca r. do 25 marca 2020 r. uczniowie nie przychodzą do szkoły.

Prosimy śledzić komunikaty na stronie internetowej szkoły.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ko.rzeszow.pl

 

 

 
Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice,

w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa  informujemy, że:

- jeśli Państwa dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, prosimy, aby bezzwłocznie powiadomiona została o tym fakcie najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna, należy również zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

Jeśli Państwa dziecko nie miało kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;

W przypadku wątpliwości całą dobę jest czynna infolinia Ministerstwa Zdrowia- tel. 800190 590.

Polecamy Państwu również oficjalne strony internetowe, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus, www.ko.rzeszow.pl, www.men.gov.pl


 
„Góra Grosza” w naszej szkole

W listopadzie, grudniu i styczniu nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom polegającej na zbieraniu drobnych monet, z których powstanie wielka góra grosza.

Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Przypadający na 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole uczczony został apelem
Więcej…
 
Walentynki 2020

Walentynki to bardzo ważny dzień zarówno dla tych starszych, jak  i młodszych uczniów. Przemiłe zwyczaje związane z tym świętem są co roku obecne również w naszej szkole.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 57

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox