Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Dzień Matki

25 maja 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matki. O godzinie 12.00 cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu poświęconym  naszym kochanym Mamom.

Więcej…
 
Dookoła świata… - spotkanie z podróżnikiem

Szczególnie fascynującym dla uczniów Szkoły Podstawowej w Krzeszowie było spotkanie z należącym do grupy „trzask.pl” podróżnikiem – p. Dariuszem Rocheckim,

Więcej…
 
Projekt edukacyjny ,,Moja ulubiona książka”

22 maja 2018 r. uczniowie klas czwartych zaprezentowali plakaty zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego pt. ,,Moja ulubiona książka”.

Więcej…
 
UCZNIOWIE KLASY VII LAUREATAMI POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

16 maja 2018 r. uczniowie kl. VII naszej szkoły: Magdalena Chudy, Tomasz Luboch, Artur Nizio, Aleksander Pokora, Maciej Pintal i Bartłomiej Waliłko zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie V Powiatowego Konkursu Historycznego „Józef Piłsudski współtwórca polskiej niepodległości” organizowanego przez I LO im. ONZ w Biłgoraju pod patronatem Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zadaniem konkursowym było zebranie informacji z różnych źródeł i przygotowanie na ich podstawie prezentacji multimedialnej o Józefie Piłsudskim i drodze Polski do odzyskania niepodległości. Należy zaznaczyć, że szóstka naszych uczniów była najmłodszymi uczestnikami konkursu, biorąc udział w rywalizacji z uczniami klas II i III gimnazjów z powiatu biłgorajskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, natomiast Maciek Pintal i Bartek Waliłko zostali wybrani jednymi z sześciu laureatów konkursu, otrzymując nagrody książkowe i rzeczowe. W programie uroczystości oprócz wręczenia nagród i dyplomów znalazła się też prezentacja nagrodzonych prac, oraz wykład kierownika Zakładu Historii XIX wieku i Dziejów Europy Wschodniej, prof. UMCS Piotra Bednarza na temat odrodzenia państwa polskiego w 1918 roku. Zwieńczeniem podsumowania konkursu było uroczyste posadzenie  - w asyście pocztu sztandarowego i przy udziale lokalnych władz-   dębu z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Szuryn

 
Spotkanie z panem K. Mężyńskim

14 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się trenerem mentalnym – p. K. Mężyńskim, który ukazał im wpływ świata wirtualnego na życie młodego człowieka.

Więcej…
 
Do you speak English?

We współczesnym, tak gwałtownie rozwijającym się świecie niezwykle istotna jest znajomość języków obcych. Aby wyjść oczekiwaniom nie tylko cywilizacyjnym, ale głównie edukacyjnym, grupa nauczycieli Szkoły Podstawowej w Krzeszowie uczestniczy w projekcie pn. „Kreatywni nauczyciele Zespołu Szkół w Krzeszowie wspierają wszechstronny rozwój uczniów” dofinansowanym z projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” (finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój).

Więcej…
 
„Witaj maj, trzeci maj…”

„ Zorza świta, dzień się rodzi –

Po wolności sięgnij raj!

W górę serca starzy, młodzi!

Vivat! Vivat! Trzeci Maj…”

 

Więcej…
 
Happening promujący czytelnictwo

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto promujące czytelnictwo. Dzień ten uczczono w naszej szkole happeningiem. Uczniowie klas IVa, IVb oraz V przygotowali transparenty z hasłami „Książki czytajcie, świat poznawajcie”, „Czytać książki fajnie jest, ten kto czyta jest the best” czy „Książka to fajna sprawa – to przygoda i zabawa”. Na ulicach Krzeszowa zrobiło się głośno i wesoło. Literatura wyszła  poza okładki książek i mury szkoły. Zadaniem uczniów bylo dotrzeć do nie-czytelników, zaprosić przechodniów - także tych, w których życiu książka nie zajmuje zbyt wiele miejsca - do sięgania po nią.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 40

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox