Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Piękna złota jesień… czyli czas na ognisko klas piątych

11 października 2018 r. uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami udali się w godzinach popołudniowych na klasowe ognisko.

Więcej…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Chciałbym dziś z ogrodu pozrywać wszystkie kwiaty,
połączyć w jeden bukiet barw pięknych i bogatych.
Chciałbym, aby zapach  płynął z nich cudną wonią
i dziś,  w Dniu Nauczyciela,  przekazał me życzenia.
Gdy pani na nie spojrzy i w swoje weźmie ręce.
W najmniejszym, skromnym kwiatku ujrzy moje wdzięczne serce.”

Więcej…
 
VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

W związku z obchodami 100 – rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa w Krzeszowie przeprowadza szereg działań mających poszerzyć u dzieci i młodzieży wiedzę z zakresu kultury i historii naszej ojczyzny oraz uświadomić im wartość wolności, patriotyzmu, demokracji.  

Więcej…
 
Test Wiedzy o Niepodległości Polski

9 października 2018 r. uczniowie klasy VIII:

Więcej…
 
BohaterON. Włącz historię

Nasza szkoła bierze udział w projekcie ogólnopolskim realizowanym do 31 października 2018 r. zatytułowanym „BohaterON. Włącz historię.” Jego założeniem jest przypomnienie Polakom historii powstańców warszawskich, ich nazwisk, losów i utworzenie cyfrowego muzeum powstania warszawskiego. Uczestnicy projektu zobowiązują się napisać do żyjących jeszcze  powstańców kartkę, pocztówkę, krótki list zawierający słowa wdzięczności, zapewnienia o pamięci i szacunku, by uhonorować bohaterów II wojny światowej. Mamy nadzieję, że taka forma wyrażenia podziękowania za Ich bohaterstwo, nadludzkie poświęcenie, za Ich skromność i ofiarność sprawi Im przyjemność i udowodni, że Ich wysiłki i wyrzeczenia nie były niepotrzebne i nie poszły na marne. Ufamy, że dla naszych uczniów będzie to wartościowa lekcja patriotyzmu i bezinteresowności.

 
„Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta.” Napoleon Bonaparte

DZIEŃ CHŁOPAKA

W poniedziałek 1. października w naszej szkole wszyscy mężczyźni, ci mali i ci trochę więksi, obchodzili swoje święto – Dzień Chłopaka.

Więcej…
 
Akcja segregacja

W dniach 21-22-23 września  2018 r. odbyła się kolejna edycja akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Akcja – segregacja! 2 razy więcej, 2 razy czyściej”.

Więcej…
 
W ŚWIECIE MUZYKI…

Wszyscy wiemy, jak ważna w życiu dziecka jest sztuka, muzyka, taniec… 19 września p. Marta Marczuk zachęcała uczniów naszej szkoły do wejścia w „Świat muzyki” – Niepublicznej Placówki Kształcenia Artystycznego oferującej różnorodne zajęcia muzyczne, taneczne i akrobatyczne. Przedstawiciele poszczególnych grup (wraz ze swymi artystycznymi opiekunami) prezentowali swoje umiejętności przed wychowankami Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, którzy nagradzali występujących gromkimi brawami i okrzykami zachwytu. Dzieci i młodzież naszej szkoły dostrzegli, że efektywna nauka może być połączona z zabawą oraz każdy może rozwijać swą pasję taneczną.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 40

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox