Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
„Dzisiaj w Betlejem…” - spotkania wigilijne w Szkole Podstawowej w Krzeszowie

Więcej…
 
Podziękowanie
Więcej…
 
O BEZPIECZEŃSTWIE W SZKOLE I POZA NIĄ - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Więcej…
 
Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

W miesiącu wrześniu i październiku 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczyciele  prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min. 10 min) czytania (dowolnej książki),  udokumentowane podpisem rodzica, otrzyma od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. W ciągu  tygodnia czytaliśmy głośno opowiadania z książki „Gang Słodziaków”, uczniowie uważnie słuchali, a potem odpowiadali na pytania do tekstu. Druga indywidualna część rozstrzygnięta została w terminie późniejszym – chętni uczniowie klas I rysowali dalsze przygody Słodziaków, klasy II rysowały komiks, a klasa III pisała opowiadanie i wykonywała ilustrację.

Nagrody w konkursie na szczeblu szkolnym to maskotki Słodziaków i książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, natomiast na szczeblu ogólnopolskim to dyplomy uznania dla wychowawców i uczniów klas I-III.

 
„Dobrze widzi się tylko sercem…” A. de Sain - Exupery MIKOŁAJKI

6 grudnia do naszej szkoły w towarzystwie uroczych śnieżynek zawitał Mikołaj. Tego dnia każdyotrzymał słodki upominek, zaś w klasach uczniowie obdarowywali się przygotowanymi wcześniej podarkami. Okres przedświąteczny w krzeszowskiej szkole to także czas poświęconywspieraniu tych najbardziej potrzebujących.W Dniu Pluszowego Misia Samorząd Uczniowski pod opieką p. W. Wojtak zorganizował kiermasz ciast i ciasteczek, zaś dochód ze sprzedaży przygotowanych przez rodziców słodkości oraz ze sprzedaży cegiełek wesprze rodzinę w ramach „Szlachetnej Paczki”.

 
ZABAWA ANDRZEJKOWA
29 listopada zgodnie z ludową tradycją polską w naszej szkole obchodzono andrzejki. Wszyscy uczniowie, zarówno maluchy, jak i gimnazjaliści, wspólnie bawili się na dyskotece. Każda z klas przygotowała stoisko z wróżbami, więc w przerwach od zabawy chętni mogli poznać sekrety swej przyszłości: nie zabrakło lania wosku przez klucz, przekłuwania serc, ciasteczek z przepowiednią czy też wróżenia z kart. Uczniowie wesoło spędzili czas w swoim gronie, bawiąc się, ale i poznając obyczaje polskie.
 
CO NAM W DUSZY GRA – KONKURSY WOKALNE

8 listopada 2018 r. w Ulanowie odbył się XX Rejonowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej „Partyzancka dola”,  którym wzięły udział uczennice Szkoły Podstawowej w Krzeszowie: Gabriela i Agata Dziedzic (kl. V a i VI), Patrycja Węglarz (kl. V b), Lena Sekulska i Jagoda Szczębara (kl. VI). Siostry Gabrysia i Agatka Dziedzic zajęły I miejsce, śpiewając w dwugłosie pieśń „Piechota”, zaś Patrycja Węglarz został wyróżniona za wykonanie piosenki „Niepodległa, niepokorna”.           
Z kolei kilkanaście dni wcześniej Klaudia Kołpa z kl. II wzięła udział w Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej (również w Ulanowie), gdzie zdobyła III miejsce.

 
Szlachetna paczka 2018 r.




Szanowni  Państwo,

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie w ramach Programu

Szlachetna Paczka

przygotowuje paczkę dla rodziny z powiatu niżańskiego będącej      w trudnej sytuacji życiowej.


Zwracamy się z prośbą o wsparcie tej dobroczynnej akcji. Naszym celem jest zgromadzenie środków, które pozwolą  przygotować bogatą paczkę, odpowiadającą potrzebom wybranej przez nas rodziny. Bardzo prosimy o przekazanie dobrowolnych datków pieniężnych (wg Państwa uznania) do puszki w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Krzeszowie lub poprzez organizatorów szkolnej akcji.

Akcja będzie trwała w dniach od 29 listopada 2018 r. do 6 grudnia 2018 r. Za zebrane w tym okresie środki finansowe zakupimy m.in. sprzęty na wyposażenie domu (fotel do biurka dziecka, sprzęt kuchenny), artykuły przemysłowe (ręczniki, artykuły szkolne, środki czystości), żywność trwałą oraz specjalne upominki dla wszystkich członków rodziny (odpowiadające ich potrzebom). W tym roku pragniemy pomóc wspaniałej 5-osobowej rodzinie, która zmaga się  z problemami związanymi z ciężką chorobą ojca rodziny.

Wszystkich, którzy chcieliby udzielić wsparcia w innej formie prosimy o skontaktowanie się ze szkołą. Więcej informacji na temat projektu można uzyskać na www.SzlachetnaPaczka.pl .

Z góry dziękujemy za przychylność i okazaną dotychczas pomoc, jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w innych organizowanych przez nas przedsięwzięciach. Sprawozdanie z naszych działań zostanie przedstawione na szkolnej stronie internetowej.

Z wyrazami szacunku

Szkolny Koordynator

XVIII Edycji SZLACHETNEJ PACZKI

Magdalena Skotnicka

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzeszowie

- Krystyna Boćko

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do włączenia się w organizację

XVIII Edycji SZLACHETNEJ PACZKI

„Nie ma Szlachetnej Paczki bez wsparcia darczyńców”

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 42

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox