Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
BohaterON. Włącz historię

Nasza szkoła bierze udział w projekcie ogólnopolskim realizowanym do 31 października 2018 r. zatytułowanym „BohaterON. Włącz historię.” Jego założeniem jest przypomnienie Polakom historii powstańców warszawskich, ich nazwisk, losów i utworzenie cyfrowego muzeum powstania warszawskiego. Uczestnicy projektu zobowiązują się napisać do żyjących jeszcze  powstańców kartkę, pocztówkę, krótki list zawierający słowa wdzięczności, zapewnienia o pamięci i szacunku, by uhonorować bohaterów II wojny światowej. Mamy nadzieję, że taka forma wyrażenia podziękowania za Ich bohaterstwo, nadludzkie poświęcenie, za Ich skromność i ofiarność sprawi Im przyjemność i udowodni, że Ich wysiłki i wyrzeczenia nie były niepotrzebne i nie poszły na marne. Ufamy, że dla naszych uczniów będzie to wartościowa lekcja patriotyzmu i bezinteresowności.

 
„Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta.” Napoleon Bonaparte

DZIEŃ CHŁOPAKA

W poniedziałek 1. października w naszej szkole wszyscy mężczyźni, ci mali i ci trochę więksi, obchodzili swoje święto – Dzień Chłopaka.

Więcej…
 
Akcja segregacja

W dniach 21-22-23 września  2018 r. odbyła się kolejna edycja akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Akcja – segregacja! 2 razy więcej, 2 razy czyściej”.

Więcej…
 
W ŚWIECIE MUZYKI…

Wszyscy wiemy, jak ważna w życiu dziecka jest sztuka, muzyka, taniec… 19 września p. Marta Marczuk zachęcała uczniów naszej szkoły do wejścia w „Świat muzyki” – Niepublicznej Placówki Kształcenia Artystycznego oferującej różnorodne zajęcia muzyczne, taneczne i akrobatyczne. Przedstawiciele poszczególnych grup (wraz ze swymi artystycznymi opiekunami) prezentowali swoje umiejętności przed wychowankami Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, którzy nagradzali występujących gromkimi brawami i okrzykami zachwytu. Dzieci i młodzież naszej szkoły dostrzegli, że efektywna nauka może być połączona z zabawą oraz każdy może rozwijać swą pasję taneczną.

 

 
Wśród zapachu krzeszowskich powideł…

15 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły, zarówno ci mniejsi, jak i gimnazjaliści (pod opieką p. J. Kargol i p. H. Kuryś) po raz kolejny zaprezentowali swe umiejętności artystyczne przed szerokim gronem mieszkańców gminy Krzeszów. Występujący recytowali piękne wiersze chwalące złotą polską jesień oraz śpiewali skoczne, ludowe piosenki.        
Uczestnictwo w regionalnej imprezie nie tylko integruje dzieci i młodzież z krzeszowską społecznością, ale i uświadamia im wartość lokalnej kultury ludowej, ukazuje artyzm naszej małej ojczyzny – Krzeszowszczyzny.

 
„Nigdy w dziedzinie ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym” W. Churchil o polskich lotnikach z Dywizjonu 303 walczących w Bitwie o Anglię

WYJAZD DO KINA

W 2018 r. obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby przybliżyć młodzieży krzeszowskiej  piękną i chwalebną, ale niezwykle krwawą historię naszej ojczyzny, wychowawcy klas VII „a” i „b”(A. Szuryn i W. Wojtak), VIII (D. Reichert) oraz III „a” i „b” gimnazjum (A. Jaśkowska – Czop i H. Kuryś) zorganizowali wyjazd uczniów na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” oparty na wybitnej książce  A. Fiedlera, będącej lekturą szkolną.  Ekranizacja ukazała uczniom sylwetki lotników polskich hołdujących ideałom „Bóg, Honor, Ojczyzna” oraz uświadomiła dramatyczną sytuację Polaków walczących o wolność nie tylko swej ojczyzny, ale i innych krajów europejskich.

 
„Zwycięstwo jest rzeczą ważną, lecz najważniejszy jest udział w walce…” D. Weinbaum

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Podsumowanie tegorocznych wakacji okazało się dla naszych wychowanków niezwykle emocjonujące. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, należący do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Krzeszowie, odnieśli wielki sukces – zwyciężyli w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Więcej…
 
„Świat jest podtrzymywany oddechem dzieci spieszących do szkoły...”

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 39

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox