Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
UCZNIOWIE KLASY VII LAUREATAMI POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

16 maja 2018 r. uczniowie kl. VII naszej szkoły: Magdalena Chudy, Tomasz Luboch, Artur Nizio, Aleksander Pokora, Maciej Pintal i Bartłomiej Waliłko zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie V Powiatowego Konkursu Historycznego „Józef Piłsudski współtwórca polskiej niepodległości” organizowanego przez I LO im. ONZ w Biłgoraju pod patronatem Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zadaniem konkursowym było zebranie informacji z różnych źródeł i przygotowanie na ich podstawie prezentacji multimedialnej o Józefie Piłsudskim i drodze Polski do odzyskania niepodległości. Należy zaznaczyć, że szóstka naszych uczniów była najmłodszymi uczestnikami konkursu, biorąc udział w rywalizacji z uczniami klas II i III gimnazjów z powiatu biłgorajskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, natomiast Maciek Pintal i Bartek Waliłko zostali wybrani jednymi z sześciu laureatów konkursu, otrzymując nagrody książkowe i rzeczowe. W programie uroczystości oprócz wręczenia nagród i dyplomów znalazła się też prezentacja nagrodzonych prac, oraz wykład kierownika Zakładu Historii XIX wieku i Dziejów Europy Wschodniej, prof. UMCS Piotra Bednarza na temat odrodzenia państwa polskiego w 1918 roku. Zwieńczeniem podsumowania konkursu było uroczyste posadzenie  - w asyście pocztu sztandarowego i przy udziale lokalnych władz-   dębu z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Szuryn

 
Spotkanie z panem K. Mężyńskim

14 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się trenerem mentalnym – p. K. Mężyńskim, który ukazał im wpływ świata wirtualnego na życie młodego człowieka.

Więcej…
 
Do you speak English?

We współczesnym, tak gwałtownie rozwijającym się świecie niezwykle istotna jest znajomość języków obcych. Aby wyjść oczekiwaniom nie tylko cywilizacyjnym, ale głównie edukacyjnym, grupa nauczycieli Szkoły Podstawowej w Krzeszowie uczestniczy w projekcie pn. „Kreatywni nauczyciele Zespołu Szkół w Krzeszowie wspierają wszechstronny rozwój uczniów” dofinansowanym z projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” (finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój).

Więcej…
 
„Witaj maj, trzeci maj…”

„ Zorza świta, dzień się rodzi –

Po wolności sięgnij raj!

W górę serca starzy, młodzi!

Vivat! Vivat! Trzeci Maj…”

 

Więcej…
 
Happening promujący czytelnictwo

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto promujące czytelnictwo. Dzień ten uczczono w naszej szkole happeningiem. Uczniowie klas IVa, IVb oraz V przygotowali transparenty z hasłami „Książki czytajcie, świat poznawajcie”, „Czytać książki fajnie jest, ten kto czyta jest the best” czy „Książka to fajna sprawa – to przygoda i zabawa”. Na ulicach Krzeszowa zrobiło się głośno i wesoło. Literatura wyszła  poza okładki książek i mury szkoły. Zadaniem uczniów bylo dotrzeć do nie-czytelników, zaprosić przechodniów - także tych, w których życiu książka nie zajmuje zbyt wiele miejsca - do sięgania po nią.

 
„Moja Ojczyzna”- Powiatowy Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2018r.  w Ulanowie odbył się  Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Moja Ojczyzna”. Rok 2018 jest rokiem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego organizatorzy konkursu chcieli oddać hołd tym  wszystkim, którzy poprzez walkę zbrojną lub piórem dążyli do wolnej Polski.  Konkurs miał na celu popularyzowanie i pogłębianie znajomości polskiej poezji patriotycznej i kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka. W konkursie wzięło udział ponad stu uczestników w pięciu kategoriach. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów: Klaudia Kołpa  kl. I, Gabriela Dziedzic kl. IVa, Emilia Bigos kl. IVa, Franek Garbacz kl. IV b, Agata Dziedzic kl. V, Magda Chudy kl. VII, Bartek Ryczko kl. VII, Lidia Mroczek kl. III b, Klaudia Toniak kl. IIb i Agata Schiffer kl. IIb.  Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Małgorzata Pintal, Paulina Młynarska, Halina Kuryś i Jolanta Konior.

Moc poetyckiego słowa w wykonaniu naszych uczniów dostrzegło i doceniło jury konkursu.

Klaudia Kołpa z kl. I  zajęła II miejsce w kategorii  uczniów klas I-III.

Magda Chudy z kl. VII  zajęła II miejsce w kategorii uczniów  klas VII SP, II i III Gimnazjum , Lidka Mroczek z kl. IIIb zdobyła wyróżnienie w tej samej kategorii.

Zwyciężczyniom gratulujemy  i życzymy jeszcze wielu sukcesów.

 
Sobota logopedyczna - informacja dla rodziców
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nisku (ul. Paderewskiego 4) zaprasza w dniu 28.04.2018 r (sobota) w godzinach 8.00-12.00 na bezpłatne konsultacje logopedyczne. Nie jest wymagane skierowanie. Przewidziana jest również możliwość zbadania słuchu dzieciom powyżej 5 roku życia.
Krystyna Boćko - dyrektor szkoły
 
Egzaminy gimnazjalne 2018

Do trzydniowego egzaminu gimnazjalnego (18 – 20. 04.2018 r.) przystąpiło 36 uczniów naszego Gimnazjum. W dniu 18.04.2018 r. egzamin gimnazjalny z historii i wiedzy o społeczeństwie rozpoczął się dokładnie o godz. 9.00. Na rozwiązanie bloku zadań uczniowie mieli 60 minut. Po przerwie uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego, który rozpoczął się o godz. 11 i trwał  90 minut.

W dniu 19.04.2018 r. uczniowie pisali egzamin, który sprawdzał ich wiedzę matematyczno-przyrodniczą. Pierwszy blok, który rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 60 minut, zawierał zadania zamknięte z nauk przyrodniczych: fizyki, geografii, chemii oraz biologii. Natomiast drugi zakres egzaminu -  matematyka, rozpoczął się o godz. 11.00 i trwał 90 minut. Arkusz egzaminacyjny zawierał zadania zamknięte i otwarte.

W dniu 21.04.2017 r. egzamin z języka obcego przeprowadzany był na dwóch poziomach. Najpierw uczniowie rozwiązywali test na poziomie podstawowym, potem - rozszerzonym. Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum zdawali egzamin z języka angielskiego. 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 38

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox