Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
CO NAM W DUSZY GRA – KONKURSY WOKALNE

8 listopada 2018 r. w Ulanowie odbył się XX Rejonowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej „Partyzancka dola”,  którym wzięły udział uczennice Szkoły Podstawowej w Krzeszowie: Gabriela i Agata Dziedzic (kl. V a i VI), Patrycja Węglarz (kl. V b), Lena Sekulska i Jagoda Szczębara (kl. VI). Siostry Gabrysia i Agatka Dziedzic zajęły I miejsce, śpiewając w dwugłosie pieśń „Piechota”, zaś Patrycja Węglarz został wyróżniona za wykonanie piosenki „Niepodległa, niepokorna”.           
Z kolei kilkanaście dni wcześniej Klaudia Kołpa z kl. II wzięła udział w Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej (również w Ulanowie), gdzie zdobyła III miejsce.

 
Szlachetna paczka 2018 r.
Szanowni  Państwo,

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie w ramach Programu

Szlachetna Paczka

przygotowuje paczkę dla rodziny z powiatu niżańskiego będącej      w trudnej sytuacji życiowej.


Zwracamy się z prośbą o wsparcie tej dobroczynnej akcji. Naszym celem jest zgromadzenie środków, które pozwolą  przygotować bogatą paczkę, odpowiadającą potrzebom wybranej przez nas rodziny. Bardzo prosimy o przekazanie dobrowolnych datków pieniężnych (wg Państwa uznania) do puszki w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Krzeszowie lub poprzez organizatorów szkolnej akcji.

Akcja będzie trwała w dniach od 29 listopada 2018 r. do 6 grudnia 2018 r. Za zebrane w tym okresie środki finansowe zakupimy m.in. sprzęty na wyposażenie domu (fotel do biurka dziecka, sprzęt kuchenny), artykuły przemysłowe (ręczniki, artykuły szkolne, środki czystości), żywność trwałą oraz specjalne upominki dla wszystkich członków rodziny (odpowiadające ich potrzebom). W tym roku pragniemy pomóc wspaniałej 5-osobowej rodzinie, która zmaga się  z problemami związanymi z ciężką chorobą ojca rodziny.

Wszystkich, którzy chcieliby udzielić wsparcia w innej formie prosimy o skontaktowanie się ze szkołą. Więcej informacji na temat projektu można uzyskać na www.SzlachetnaPaczka.pl .

Z góry dziękujemy za przychylność i okazaną dotychczas pomoc, jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w innych organizowanych przez nas przedsięwzięciach. Sprawozdanie z naszych działań zostanie przedstawione na szkolnej stronie internetowej.

Z wyrazami szacunku

Szkolny Koordynator

XVIII Edycji SZLACHETNEJ PACZKI

Magdalena Skotnicka

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzeszowie

- Krystyna Boćko

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do włączenia się w organizację

XVIII Edycji SZLACHETNEJ PACZKI

„Nie ma Szlachetnej Paczki bez wsparcia darczyńców”

 
Dyktando Niepodległościowe – pomysłem na uczczenie 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

14 listopada 2018 roku odbyło się w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie  podsumowanie Konkursu VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” , w którym  uczennica naszej szkoły  - Lena Sekulska z  kl. VI  zajęła  9. miejsce w kategorii  uczniów klas IV-VI

Więcej…
 
Moja ojczyzna niepodległa - akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

9 listopada – w tym szczególnym dniu, kiedy wszystkie szkoły w Polsce  świętowały radośnie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości – świętowała również nasza szkoła.

Więcej…
 
Informacja o gminnych obchodach Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2018 r. (niedziela) odbędą się gminne uroczystości z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Więcej…
 
„Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje” – podsumowanie programu obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości
Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę przypadająca w tym roku skłania do zwrócenia szczególnej uwagi na to święto.
Więcej…
 
DZIEŃ KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ – otwieramy okno na świat

XXI wiek to czasy niezwykłe, gdyż wizyta w każdym z krajów europejskich jest niemalże w zasięgu ręki. Żyjemy  w świecie gwałtownie i intensywnie się rozwijającym,

Więcej…
 
Test Wiedzy o Niepodległości

W październiku 2018 r. 16 uczniów naszej szkoły brało udział w Teście wiedzy o niepodległości organizowanym przez Niżańskie Centrum Rozwoju w ramach projektu ogólnopolskiego „Niepodległa”.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 40

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox