Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Informacja o gminnych obchodach Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2018 r. (niedziela) odbędą się gminne uroczystości z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Więcej…
 
„Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje” – podsumowanie programu obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości
Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę przypadająca w tym roku skłania do zwrócenia szczególnej uwagi na to święto.
Więcej…
 
DZIEŃ KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ – otwieramy okno na świat

XXI wiek to czasy niezwykłe, gdyż wizyta w każdym z krajów europejskich jest niemalże w zasięgu ręki. Żyjemy  w świecie gwałtownie i intensywnie się rozwijającym,

Więcej…
 
Test Wiedzy o Niepodległości

W październiku 2018 r. 16 uczniów naszej szkoły brało udział w Teście wiedzy o niepodległości organizowanym przez Niżańskie Centrum Rozwoju w ramach projektu ogólnopolskiego „Niepodległa”.

Więcej…
 
Podsumowanie projektu edukacyjnego Bohater ON

Nasza szkoła w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyła się w projekt ogólnopolski  „BohaterON.

Więcej…
 
UŻYWKOM MÓWIMY: „NIE!”

29 października 2018 r. uczniowie klas IV – VIII oraz gimnazjaliści spotkali się ze starszym aspirantem – p. Jarosławem Kozą z posterunku w Harasiukach,

Więcej…
 
POLSKA POEZJA PATRIOTYCZNA - SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę 25 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Krzeszowie odbył się zorganizowany przez polonistki (p. J. Konior, p. H. Kuryś, p. P. Młynarską) konkurs recytatorski, zachęcający dzieci i młodzież do poznawania najpiękniejszych wierszy patriotycznych.        
Konkurs objął dwa etapy i dwie kategorie wiekowe (kl. IV – VI oraz kl. VII – VIII i gimnazjum). Początkowo wszyscy uczniowie z naszej szkoły prezentowali na forum klasowym wybrane przez siebie liryki, następnie do drugiego, już ogólnoszkolnego etapu przeszli najlepsi: Kamil Jonik (kl. IV), Emilka Bigos i Wiktoria Koluch (kl. V a), Marysia Chmielowiec, Ania Ryczko i Patrycja Węglarz (kl.  V b), Agatka Dziedzic i Julka Wołoszyn (kl. VI), a także Natalka Wraga (kl. VII a), Madzia Chudy, Jagoda Reichert i Bartek Ryczko (kl. VIII) oraz gimnazjalistki:  Ania Kusz (kl. III a) i Madzia Hasiak, Klaudia Toniak (kl. III b).

Celem konkursu była popularyzacja najpiękniejszych polskich liryków patriotycznych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i językowych uczniów oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno ojczystej poezji.

Oceniane przez komisję było nie tylko pamięciowe opanowanie tekstu, ale także dobór repertuaru i poziom trudności wykonywanych utworów, odpowiednia modulacja i siła głosu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości zwycięzcy konkursu, czyli: Agatka Dziedzic i Klaudia Toniak (I miejsce), Ania Ryczko i Madzia Chudy (II miejsce), Emilka Bigos i Madzia Hasiak (III miejsce) wystąpią na forum szkolnym.

 
Straaaaasznie fajna lekcja

24 października 2018 r. klasy trzecie gimnazjum oraz zaproszeni nauczyciele zostali zabrani w świat duchów, wampirów, straszydeł, zjaw…. Tego trudnego zadania podjęła się grupa G1 z klasy III pod opieką p. Iwony Hasiak przygotowując lekcję odwróconych ról z cyklu „uczniowie uczniom”. Uczniowie przybliżyli kolegom historię święta Halloween, opowiedzieli legendę Jack o’lantern a także zaprosili do wzięcia udziału w zwyczajach takich jak  trick or treating (cukierek albo psikus), apple bobbing (łowienie jabłek zębami) czy przebieranie się w stroje duchów, wampirów, czarownic czy innych straszydeł. Uczniowie wzięli na siebie odpowiedzialność za przebieg i pomyślność zajęć przygotowanych dla innych. Sami zgłębiali temat poszukując informacji do lekcji. Stali się niejako ekspertami w tej dziedzinie. Uczniom podobał się inny charakter lekcji, zaś zaproszeni nauczyciele zwrócili uwagę na wkład pracy uczniów, odwagę prowadzenia zajęć w obcym języku, umiejętność aktywizowania uczniów i zachęcania ich do wytężonego wysiłku. To była straaaasznie fajna lekcja.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 39

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox