Szkoła Podstawowa w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Międzynarodowy projekt klasy I

Przed Świętami Wielkanocnymi klasa I rozpoczęła realizację międzynarodowego projektu pod nazwą Easter Card.

Więcej…
 
Dzień Zdrowia 2021
 
Wracamy czasowo do nauki zdalnej od 22 marca do 11 kwietnia

Informacja pochodzi ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wracamy-czasowo-do-nauki-zdalnej-w-szkolach

Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Co pozostaje bez zmian do 11 kwietnia

Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Do 11 kwietnia zostaje przedłużone kształcenie na odległość dla szkół:

  • ponadpodstawowych,
  • szkół dla dorosłych,
  • placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.

Zasady działania szkół i placówek specjalnych pozostają również bez zmian.

Organizacja praktycznej nauki zawodu, w tym nauki dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, zostaje utrzymana na dotychczasowych zasadach.

Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.

 

 

 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
19 marca uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami postanowili przywitać wiosnę. Dzień ten był wyjątkowo piękny i radosny, gdyż nasi uczniowie przebrali się w wiosenne, kolorowe stroje. Dzięki tej inicjatywie w szkole zapanował wesoły oraz przyjemny nastrój.
 
KONKURSOWE SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Chociaż uczniowie już od kilku miesięcy pracują zdalnie,  wciąż mogą rozwijać swą wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w konkursach.

W marcu poznaliśmy wyniki etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Zakończyły się one sukcesem dla dwóch uczennic z klasy VIII. Lena Sekulska zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego z języka polskiego i języka angielskiego, zaś Karolina Ryczko -  z biologii. Konkursy przedmiotowe wymagają gruntownego przygotowania, sumienności oraz niewątpliwych zdolności ze strony ucznia, dlatego przejście do etapu wojewódzkiego to ogromny sukces zarówno dla dziewczyn, jak i ich opiekunów: p. K. Andrasik, p. J. Konior i p. K. Pokory.

Odbył się także wojewódzki etap Dyktanda Niepodległościowego, w którym uczestniczyły dziewczynki  z klasy IV: Klaudia Kołpa, Amelka Skotnicka, Milenka Szozda i Nina Szuryn oraz uczniowie z kl. VI: Madzia Serafin i Kamil Jonik. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie świadomości językowej dzieci i młodzieży, ale również kształtowanie ich patriotycznej postawy. Uczestnicy konkursu oraz ich opiekun – p. H. Kuryś, wyniki poznają dopiero za kilka tygodni.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, aby dumnie reprezentowali naszą szkołę na forum wojewódzkim.

 

 

 

 

 
Dzień Świętego Patryka na lekcjach języka angielskiego

17 marca Irlandczycy obchodzą Dzień Świętego Partyka, swojego patrona. Jest to narodowe święto Irlandii, zwykle kojarzone z uczestnictwem w paradach i kolorem zielonym. Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy dzień Św. Patryka. Były i Leprechauny, i zielone koniczynki, i escape room, i zielone ubrania. Nawet online dzień Św. Patryka jest ZIELONY! 
Informacja dla uczniów klas ósmych dotycząca wytycznych epidemiczznych podczas próbnego egzaminu
 
Wyniki konkursu z języka angielskiego
Uczniowie klas 4-8 mogli wziąć udział w konkursie plastyczno-językowym  „Idiomy w obrazach”. Zwyciężczynią konkursu została Nina Szuryn z klasy 4. Serdecznie gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 59

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox